NT-Art Gallery при участі Odessa Photo Days 2018/Андерс Петерсон “Кафе Лемітц”

27.04.2018 - 20.05.2018

Андерс Петерсен: фотографії із серії «Кафе Лемітц»

Куратор – Анжі Острьом

“В непрості, важкі моменти камера мовби захищає. Водночас відкривається стільки людського, беззахисного і близького тобі, що немає змоги захиститися”.

“Кафе Лемітц” – серія фотографій, які Андерс Петерсен зробив у 1967-70 роках, і цим започаткував жанр суб”єктивної фотографії. Задокументовуючи життя бару в Гамбурзі наприкінці 1960-х, він використовував свою інтуїцію та свої сумніви, щоб краще висвітлити багатогранність побаченого. До бару сходилися робітники порту, мешканці прилеглих кварталів і люди, викинуті суспільством на узбіччя. Фотограф жив і перебував серед них упродовж кількох років, відтворюючи довірливе середовище, що присутнє на його знімках.

Виставка “Кафе Лемітц” демонструє унікальний вибір фотографій періоду в Гамбурзі. Деякі
з них дуже відомі, а деякі ніколи раніше не виставлялися.

Андерс Петерсен народився 1944 року в Стокгольмі. Навчався в школі фотографії Крістера Стремгольма (1966-68) і в Драматичному інституті (1973-74). Він належить до числа найкращих сучасних фотографів. Міжнародне визнання він здобув 1978 року після виходу в світ фотокнижки “Кафе Лемітц”, і відтоді в нього вийшло понад 25 книжок. Серед його призів
і нагород найвагоміші: “Фотограф року” в Арлі (2003), спеціальний приз журі за його виставку “Піднесення людства” під час третього міжнародного фотофестивалю в Ляньчжоу (КНР, 2007), премія Німецього Фотографічного Товариства імені доктора Еріха Саломона (2008), премія в Арлі за найкращу актуальну книжку “Здому”, створену в співавторстві з ЄГ Енґстремом (2009). Окрім того Петерсен отримав відзнаку “Книжка року” від Паризького фотографічного товариства за “Міський щоденник” (2012).

Роботи Андерса Петерсена представлені в колекціях МоМА (Музею сучасного мистецтва
в Нью-Йорку), MACRO (Римського музею сучасного мистецтва), Національної бібліотеки Франції (Париж), Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду (Франція), Центру Гассельблад у Гетеборзі (Швеція), музею Фолькванґ в Ессені (ФРН), Національного фотомузею при Королівській бібліотеці Данії, фотомузею міста Вінтертур (Швейцарія), Стокгольмського музею сучасного мистецтва. Його твори містяться також в галереї Жан-Кента Ґотьє в Парижі.

Виставка проходить за підтримки Шведського Інституту та Посольства Швеції в Україні. Координатор проекту в Україні – арт видавництво RedZet.