СЕРГЕЙ САВЧЕНКО. ПЕРСОНАЛЬНАЯ ВЫСТАВКА

30.04.2009 - 20.05.2009

СЕРГЕЙ САВЧЕНКО. ПЕРСОНАЛЬНАЯ ВЫСТАВКА

Сергій Савченко – один з яскравих мистців Одеси і, безперечно, України. Його оригінальна творча хода виразно виокремлюється і на тлі розмаїття талантів, якими відома одеська образотворчість, і далеко за межами країни – в контексті європейського мистецтва.

Його давно і добре знають як виразного і оригінального майстра монументального мистецтва, живопису, графіки, скульптури, у якого за плечима участь у десятках репрезентативних виставок, 15 персональних експозицій (в Україні і за кордоном) та оформлення багатьох культурно значущих об’єктів в галузі монументально-декоративного мистецтва.

Закінчивши Одеське художнє училище, майже одразу (з 1976 року) С.Савченко розпочав активну виставкову діяльність. На початку 80-х років приєднався до гурту Одеських нонконформістів. У 1988 році стає членом Національної спілки художників України. Він є одним із засновників Національної асоціації мистців і творчих об’єднань “Човен” та “Мамай”. Його плідну творчу працю відзначено винагородами і відзнаками: лауреат премії Української асоціації захисту історичного середовища міжнародного бієнале “Імпреза” (Івано-Франківськ, 1989), диплом в номінації малярства міжнародного бієнале “Імпреза” (Івано-Франківськ, 1991), дипломи в номінації малярства на “Осінньому салоні” (Львів) у 1998 і 2001 роках.

На особливу увагу заслуговує його організаційний хист. Він є постійним ініціатором численних мистецьких акцій та подій (групові виставки – “Хутір” [Київ, Львів, Хмельницький], “КУМ” – “Мамай” [Львів, Одеса, Ґданьськ], “Причетність” [Музей Івана Гончара, Київ], оригінальна графіка об’єднання “Мамай” “Квітневі салони” [Морська галерея, «NT-Art», Одеса] тощо).

А втім, С.Савченко – то є непересічний творчий культтрегер нашого міста. Небайдужість до всього, що стосується мистецтва, його справжнього розвитку і якості, є акумулятором тієї дивовижної енергії, якої мистцю вистачає на підтримку талановитої молоді, взагалі, налагодження професійних зв’язків у сучасному арт-просторі. Без перебільшення можна сказати, що С.Савченко є рідкісною особистістю, що переймається не тільки власними творчими проблемами, але й не менш сильно загальною справою – станом та рівнем мистецтва. С.Савченко самовіддано й цілеспрямовано прокладає шляхи співпраці між художниками і критиками, музеями і галереями, державними структурами і представниками приватних чи громадських організацій, словом, усіх, хто сьогодні є причетний до мистецтва.