Олекса Манн & Иван Семесюк. “Бактерия`, Спецпроект Одесской биеннале-2013, Совместно с Dymchuk Gallery

28.08.2013 - 30.09.2013

Олекса Манн & Иван Семесюк. “БАКТЕРІЯ`, СПЕЦПРОЕКТ ОДЕССКОЙ БИЕННАЛЕ-2013, СОВМЕСТНО С DYMCHUK GALLERY

Проект “Бактерія” в NT-Art gallery

Іван Семесюк – Олекса Манн

28.08 – 30.09.2013

У час, коли побутовий інфернальний сюрреалізм тісно переплітається з соціальною критикою, утворилась нова художньо-біологічна формація “Бактерія”. Вона, як і натуральна бактерія, – маленька, але вельми живуча. “Бактерію” не видно без мікроскопу, проте вона є дуже відчутною в організмі. Її задача – розповсюджувати свої ідеї. Не обов`язково, що вона є шкідливою. “Бактерія” може одночасно містити в собі полярні маркери: для когось – позитивні, для інших – деструктивні. Вона необхідна, як і кожен мікроорганізм, для збалансованого існування цього складного і дуже зваженого світу.

Почалось все з самоврядування двох художників -Івана Семесюка і Олекси Манна. Самоврядування полягало в незатійливому бажаннірозшуковувати і експонувати хуліганське мистецтво, яке поки що неможливо виставити в галереях.

Мистецтво, яке самостійно існує, жваве, підкріплене лише особистістю художника. На відміну від лабораторного, висмоктаного з пальця проектного мистецтва, якому необхідні інституційні милиці, щоб воно взагалі жеврало. Хуліганське існує самостійно, десь твориться, по районах і кутах інтернету. Про нього знає обмежена кількість людей, але всвоєму колі воно вже культове. Вивести це мистецтво з территорії інтернету і соціальних мереж в оф-лайн і було стимулом для створення підпільної галереї-квартирника.

На основі квартири, яку друзі-архітекториrnстворили для своїх власних розваг, а в першу чергу для того, щоб там бухати зі своїми друзями-художниками, була відкрита підпільна галерея теж під назвою, як не дивно, “Бактерія”. За 5 місяців там було проведено 9 проектів, у тому числі останній – міжнародний. Спочатку люди дізнавались про події через дуже обмежену групу у фейсбуці. Потім був створений сайт, який почав транслювати, окрім анонсів подій, колонки людей, які прийняли пропозицію писати на сайт, різноманітні статті та інтерв`ю. Згідно концепції сайту він має бути нецензурованим, полемічним, служити платформою зіткнення думок з різних мистецьких таборів і соціальних кіл. Зараз активно створюється онлайн-телебачення “Бактерія-ТВ” завдяки продюсерсько-журналістській команді волонтерів.

Художнє угрупування “Бактерія”складається з двох вищезгаданих резидентів, які як куратори запрошують для участі в проекті різноманітних авторів.

Жовч, цукор, жах, соціальні маніпуляції, українофілія і україножерство, аграрно-шляхетська боротьба, нав`язування різноманітних культів, зомбіфікація і роботизація населення, пошук сучасного героя і оспівування антигероїв, антропологічний портрет епохи – це є неповний перелік основних тем, якими цікавиться нео-романтичне угрупування”Бактерія”.

Ще одна задача, яку ставить перед собою “Бактерія” – це необхідність вивести сучасне мистецтво з категорії навішування різноманітних ярликів і таким чином прокласти шлях до свободи від стереотипів. Мистецтво не буває правим або лівим. Політкоректним або нецензурованим. М`яким або жорстким.

Воно буває або живим, або мертвим.

Олекса Манн