Анастасія Подерв’янська “Кантрі-Хорор II”

13.01.2017 - 24.02.2017

 

Анастасія Подерв’янська “Кантрі-Хорор II”

13 січня – 24 лютого

13 січня галерея сучасного мистецтва NT-Art Gallery відкриває персональну виставку Анастасії Подерв`янської «Кантрі-хоррор II».
Деякий час назад Анастасія Подерв`янська зацікавилася книжкою Георгія Булашева «Український народ в своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях: Космогонічні українські народні погляди та вірування». Написана в 1909 році книга містить короткі оповідання, що відображають народні вірування і демонструють злиття язичництва і християнства.
Народна трактування біблійних сюжетів і легенди про створення світу, в яких переплелися найрізноманітніші вірування, послужили основою для створення серії робіт, виконаних на килимах і ковдрах в змішаній техніці (вишивка, колаж).
Обрана художницею техніка дозволяє конструювати численні наративи, зіставляти і протиставляти їх, привносити елементи сучасної масової культури і міксувати їх з народної. Таким чином, здавалося б, уже давно забуті і нерелевантні в сучасних умовах історії, набувають нового звучання.
Назва виставки «Кантрі-хоррор II», безумовно, демонструє, що своєю методологією художниця обрала іронію і на противагу, серйозним теоретичним викладенням істориків і етнографів, звернулася до живої мови народу, який на свій лад описує різні явища, з якими стикається у повсякденному житті .

КАНТРІ – ХОРОР II
Дід Свирид живе в селі. Влітку дід багато працює, а взимку, коли вільного часу вдосталь, читає божественні книги. Він хоче сам у всьому розібратися і нікому не довіряє. А його сусідка Галька підлила чоловіку в борщ собачої крові, щоб він був вірний, як собака і не “стрибав у гречку”. А відьма Параска, що живе біля цвинтаря і вже трьох чоловіків поховала, вночі перетворюється на кажана, літає, п’є кінську кров і заплітає коням гриви.
А тракторист Петро понюхав квітку і помер, а вночі ожив, виліз з могили і відтепер бачить майбутнє, а самогонки в рот не бере. А баба Горпина бачила як по небу літав архангел Михайло і свистів в два пальці. Дід Свирид спить і бачить сон. І сниться діду, що він літає над землею легкий, як пір’їнка і згори бачить геть усе. Бога, Диявола, землю, небо, квіти, змії, ріки, гори, пустелі, кохання і смерть.

Анастасія Подерв’янська (1978) – художниця. Живе і працює у Києві. Член НСХУ з 2002 року. Її роботи знаходяться у колекціях: Eurolab, Музею сучасного мистецтва України, у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США.