АРТ-РЕЙДЕРИ. ХРОНІКА ОДЕСЬКОГО АКЦІОНІЗМУ

01.06.2007 - 30.09.2009

 

АРТ-РЕЙДЕРИ. ХРОНІКА ОДЕСЬКОГО АКЦІОНІЗМУ

(01.06.2007-30.09.2009)

«Музеї мертві, інституції дискредитовані, галереї буржуазні. Останнім островом життя залишається для художників барахолка. Саме тут, у серці Молдаванки, на Старокінному ринку, і відроджується старий, добрий акционізм …».
Ігор Гусєв
Скотському (нині Старокінному) базару близько 170 років. Спочатку ринок був організований і використовувався для торгівлі худобою, головним чином великою рогатою і кіньми, пізніше тут стали продавати голубів, домашніх тварин, рибок та інше. Тепер, окрім чіхуа-хуа, дивовижних папуг і безрідних «віддам в хороші руки» кішечок на Старокінці можна знайти китовий вус, співаючі вази, радянські значки та багато іншого.

Саме це місце обрала для своїх арт-перформансів група, що називає себе «Арт-рейдерами» на чолі з художником Ігорем Гусєвим. «Арт-рейдерство» присвячено темі «міського середовища як відкритого міського простору», та й справді, куди вже відкритіше, адже глядачами стає практично кожен недільний відвідувач Старокінки, та й висловитися може теж будь-хто.

Проект ніким не фінансувався, носив відкритий і доброзичливий характер. Щонеділі з 11.00 до 13.00 всі бажаючі художники виставляли об’єкти та інсталяції на задану тему з набутого тут же матеріалу. Як і належить, все виставлене, було покладено на підстилки – на землі, але, на відміну від непотребу «на продаж», було забезпечено відповідними написами.

Учасники: Євген Баль, Леонід Войцехов, Олександр Венецький, Ігор Гусєв, Ігор Кушнір, Наталія Мариненко, Вероніка Налета, Стас Подліпський, Ната Трандафір, Олена Трубіна, Анатолій Шевчук, Олександр Шевчук та багато ін.