Classified. Інара Багірова, Тая Галаган, Валерія Трубіна

03.03.2017 - 09.04.2017

 

Classified. Інара Багірова, Тая Галаган, Валерія Трубіна

03 березня – 09 квітня

Classified

Валерія Трубіна, Тая Галаган, Інара Багірова

3 березня у NT-Art Gallery відкриється групова виставка, що об’єднала живописні роботи трьох українських художниць – Валерії Трубіної, Таї Галаган та Інари Багірової.
Спільним мотивом для мисткинь стало редукування кольору до фотографічного ч/б у серії живописних полотен, над якими вони працювали протягом останнього року. Однак формальний прийом, можливо, єдина подібність, так як художниці лишаються вірними своїй тематиці та виразним засобам. Інара Багірова звертається до кінематографічних сюжетів золотої доби Голлівуду та за допомогою фотореалістичних зображень схоплює та відтворює тривожність, що зависла у повітрі. Валерія Трубіна представить серію картин-рентгенівських знімків, що оголюють скелети предметів та демонструють їхню крихкість та вразливість. Тая Галаган конструює людей-машин, відсилаючи до концепції пост-людини, однак у якості прототипів використовує класичні картини епохи гуманізму. У результаті утворюється поліфонічне панно, у якому з легкістю можна виокремити кожен голос, що звучить в унісон з іншими.

Валерія Трубіна (1966) – живописець, автор об’єктів та інсталяцій. Закінчила Луганський художній коледж та Київський державний художній інститут. Наприкінці 1980-х – на початку 1990-х учасниця арт-сквоту «Паризька комуна». Її називають «музою українського трансавангарду». Роботи знаходяться у колекціях Національного художнього музею (Київ), Державній Третьяковській галереї (Москва), Zimmerli Museum of Rutgers University (Нью-Джерсі, США). Живе та працює в Україні та США.

Інара Багірова (1979) – живописець, працює у жанрі фотореалізму. У 2002 році закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Навчалась у художніх майстернях Л. Россової та А. Колеснікова. Учасниця міжнародних та вітчизняних виставок. Живе та працює у Києві.

Тая Галаган народилася у 1968 році у Києві. Українська художниця, авторка інсталяцій, об’єктів, відео та аудіо перформансів. Закінчила курс теорії та історії мистецтва у НАОМА (1995). Диплом МFA (Майстер образотворчого мистецтва в області живопису), Університет Саскатчеван, Канада (2000). Викладала малюнок, основи дизайну, теорію кольору у вищих навчальних закладах Саскачевану та Британської Колумбії (2000-2007). Живе та працює у Києві.