Нонконформісти: музейний формат

05.07.2019 - 24.08.2019

Одеський художній музей спільно з  NT-Art Gallery представляє проект, в якому зібрані роботи одеських художників нонконформістського кола, таких як Валерій Басанець, Володимир Стрельников, Евген Рахманін, Віктор Маринюк, Олег Волошинов, Олександр Стовбур, Сергій Савченко, Володимир Цюпко, Василь Сад, Ігор Божко.

Спеціально для проекту художники, яким завжди був властивий більш камерний формат висловлювання, створюють великоформатні роботи, намагаючись опанувати полотно розміром 150х200 см та збільшити свої абстрактні композиції. 
Проект був показаний в “Мистецькому Арсеналі” на виставці “Одеська школа. Традиції та актуальність” в 2013 році, де циклу була відведена окрема зала. Ініціаторами експерименту стали Ігор Гусєв (ідея) та  Анатолій Димчук, який втілив в життя задум поекспериментувати з масштабом та вийти за рамки звичного маленького та середнього формату. Свого часу така камерність була обумовлена повною відсутністю інституціональної підтримки та вимушеним переходом групи художників до андеграунду, в якому єдиним можливим форматом репрезентації стали квартирні виставки. Наразі, творчість українських шістдесятників, найяскравішими представниками яких є саме одеські нонконформісти, викликає все більше і більше зацікавлення, як з боку професійної спільноти, так і з боку глядача. Отже, проект можна вважати спробою дослідити творчість нонконформістів, створивши передумови для нового експериментального за духом висловлювання.

В рамках проекту “Нонконформісти: музейний формат“ в пам‘ять про учасника проекту Олександра Стовбура, який пішов з життя 4 червня 2019 року, будуть представлені вибрані роботи художника.
Відкриття виставки “Нонконформісти: музейний формат“ відбудеться в Одеському художньому музеї (вул. Софіївська, 5-а) 5 липня 2019 р. о 17 год.

Виставка триватиме з 5 липня по 24 серпня 2019 р.