ОДЕСЬКА ШКОЛА. ТРАДИЦІЇ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ (АРТ-ЦЕНТР КВАРТИРА, ГАЛЕРЕЯ АРТСВІТ, ДНІПРОПЕТРОВСЬК)

08.11.2013 - 01.12.2013

ОДЕСЬКА ШКОЛА. ТРАДИЦІЇ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ (АРТ-ЦЕНТР КВАРТИРА, ГАЛЕРЕЯ АРТСВІТ, ДНІПРОПЕТРОВСЬК)

(08.11.2013-01.12.2013)

ПРОЕКТ «ОДЕСЬКА ШКОЛА. ТРАДИЦІЇ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ» ТЕПЕР У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ.

З 8 листопада по 1 грудня DymchukArtPromotion, арт – центр «Квартира» та галерея «Артсвіт» представляють в Дніпропетровську гучний проект «Одеська школа. Традиції і актуальність». Тепер, після успішного показу в Мистецькому Арсеналі (Київ) і виставковому центрі «Арт- Донбас» (Донецьк), з творчістю одеських художників другої половини ХХ ст. – першого десятиліття XXI ст. зможуть познайомитися і жителі Дніпропетровська. В експозиції будуть представлені роботи одеських художників, серед яких такі яскраві і значущі для історії українського мистецтва імена, як Михайло Божий, Юрій Єгоров, Валентин Хрущ, Людмила Ястреб, Олександр Ройтбурд, Ігор Гусєв та інші.
У Дніпропетровську проект «Одеська школа» демонструватиметься на двох виставкових майданчиках і висвітлюватиме три важливих етапи в історії одеського мистецтва:

Ліричний реалізм Михайла Божия, Миколи Шелюто, Альбіна Гавдзинського, Володимира Литвиненка, Ореста Слешинського, Адольфа Лози та ін. (1940-60 рр.) Міські пейзажі, натюрморти та ліричні портрети в цей історичний період стали для художників формою втечі від офіційних канонів і сюжетно-ідеологічних вимог соцреалізму. ГАЛЕРЕЯ «Артсвіт»

Нонконформізм Віктора Маринюка, Валерія Басанця, Олега Волошинова, Володимира Стрельникова та ін. (1960-80 рр.) – Період квартирних виставок, коли художники за свої стилістичні експерименти були викреслені з офіційного художнього життя і були змушені шукати творчого виходу в камерних формах, сюжетах і маленьких “побутових” експозиціях. АРТ -ЦЕНТР « КВАРТИРА»

Сontemporary art 1990-2000-х у його різних напрямках і формах (Олександр Ройтбурд, Василь Рябченко, Дмитро Орешніков, Олександр Шевчук, Мирослав Кульчицький, Ігор Гусєв, Володимир Кожухар, Сергій Зарва, Bondero та ін.). Цей період розвитку мистецтва привів художників до міжнародного визнання і комерційному успіху. ГАЛЕРЕЯ «Артсвіт»

Про одеську школу : В Одесі історично склалася надзвичайна самобутня художня традиція, яка існувала і розвивалася з періоду заснування Товариства південноросійських художників в 1890 р. на чолі з Киріаком Костанді.
У радянські часи при відносній свободі від жорсткого ідеологічного контролю, в умовах якого працювали художні училища та академії Москви і Ленінграду, Одеське училище, опираючись на міцну історичну італійсько- французьку традицію, давало гарну класичну освіту. Роботи художників “Одеської школи” відзначені високим технічним професіоналізмом, величезною різноманітністю художніх почерків і технологій та особливим духом творчої свободи. Кожен з представлених на виставці майстрів має власний “голос” і суттєво відрізняється від інших, однак, за висловом художника Юрія Єгорова, їх об’єднує “одеське повітря”.
Про світове визнання досягнень Одеської школи говорить той факт, що роботи представлених на виставці художників знаходяться в найавторитетніших світових колекціях: Київський музей російського мистецтва (Київ), Державний Російський музей (С.Петербург) , Державна Третьяковська галерея (Москва), Музей сучасного мистецтва МоМА (Нью- Йорк), Колекція Нортона і Ненсі Додж Музею Ціммерлі, Радгерс, Нью – Джерсі, США, Галереї Віктора Асріева (Лондон), та ін., а також у приватних зібраннях по всьому світу.

Дніпропетровський проект “Одеська школа ” є частиною всеукраїнського проекту , який покликаний максимально широко представити одеське мистецтво і вибудувати культурні мости між різними регіонами України .

ГРАФІК РОБОТИ ЕКСПОЗИЦІЇ: з 8 листопада по 1 грудня:

«Квартирна виставка» – Арт-центр «Квартира», вул. Червона площа, 3-1, тел. 371 45 22
«Ліричний реалізм» , «Contemporary art» – галерея «Артсвіт», вул. Артема, 4а, тел. 372 54 23