ВАЛЕРІЙ БАСАНЕЦЬ. ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

22.07.2016 - 21.08.2016

 

ВАЛЕРІЙ БАСАНЕЦЬ. ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

Валерій Басанець – художник, чиї роботи балансують на тонкій грані фігуративності і нефігуративного, існуючи між символічними уподібненнями реалій цього світу або його виключно умовними позначеннями.
Образи майстра через століття успадковують ренесанське відкриття італійців – Донателло і фра Анжеліко, що відчувається і в певному типі його візуально-пластичних узагальнень, і, в цілому, в височині і натхненності створюваного світу. Дивно тонке, ніжне поєднання кольору формує характерний серпанок його зображень, вони ніби народжуються з туманної завіси, яку сприймаєш як символічний знак реальності іншого виміру. Це те, що знаходиться навколо, і одночасно є метабуттям: де існують не звичайні речі і явища, а щось на зразок платонівських “ідей”. Хоча не виключено, що це ми самі, незвичайні, навіть для себе, не «повсякденні”, а здатні мріяти і парити на широко і вільно розкритих крилах великих почуттів і думок.
Тому, картини Валерія Басанця – це завжди вражаючі, що спираються на великий смак і культуру письма, художні свідчення про присутність в нашому бутті того, що часом ми називаємо захмарною висотою …