ВІКТОР МАРИНЮК. ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

03.04.2009 - 26.04.2009

ВІКТОР МАРИНЮК. ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

Упродовж сорока творчих років Віктор Маринюк – може єдиний із сущих активних ствердників модерного художнього мислення – здисциплінований чіткою формою, незмінно залишається відданий малярським чи графічним постулатам, підгрунтя яких можна сформулювати коротко, на засадах максими: просте – то мудре. Не хитався Маринюк ані в право, ані в ліво: попереду, від середини 60-х рр. ХХ ст., перед ним постала мета ясна, як світло Полярної зірки, і йому вже судилося не сходити ні на крок зі своєї творчої стежини. Він – логічний у переконаннях, автентичний у сотвореному. За це його одні любили, другі ненавиділи.

Щонайперше Маринюк вийшов на таку площину мислення, де імажінація вислову послужила гарантом єдності трьох компонентів – композиції, форми, колориту. Маринюк знав традицію й інтуїтивно дійшов до того, аби глибинно сприйняти простір модернізму.

Стиль Маринюкових творів тримався на упередженій статиці форми, що генетично устійнена з іконописним письмом і однаковою долею з модернізмом в його перспективній протяжності.

Кожна композиція, виконана щоразу у свіжій авторській манері, переконує не тільки тим, що зображено, в яких параметрах авторських оцінок, але тим, як вона створена: що в ній несподіване, загадкове, заворожуюче – алегоричне чи асоціативне.

Як Юрій Єгоров відкрив для нас Море, цю живу плоть, цю субстанцію між Небом і Землею, так Віктор Маринюк збагатив наше художнє коло духовною спрагою втілення непроминущих сутностей, де апріорі знання і вміння. Любити і бути джерелом любові в сузір`ї талантів, що наснажують одне одного, – то його кредо, його позиція, чільна засада життя і творчості.

Це робота Душі Художника-Артиста. Сам мистець любить наголошувати: “Природа створила людину на те, аби людина пояснила її саму“.