“ЗОРЯНІ ВІЙНИ”. СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ. КУРАТОР АНАТОЛІЙ ДЫМЧУК

10.09.2010 - 24.09.2010

“ЗОРЯНІ ВІЙНИ”. СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ. КУРАТОР АНАТОЛІЙ ДЫМЧУК

10-24 вересня

 АРТ-ЦЕНТР Олександра Коробчинського впродовж вересня святкує річницю роботи на арт-ринку України, в рамках цього святкування 10 вересня в 18.00 відбудеться відкриття масштабного проекту «Зоряні війни».

У проекті під кураторством Анатолія Димчука беруть участь зірки сучасного мистецтва України з Києва і Одеси.  Кияни – Арсен Савадов, Олег Тістол, Ілля Чичкан, Василь Цаголов, Максим Мамсиков. Ці імена вже давно стали легендарними. Учасники престижних міжнародних виставок, бінналє, аукціонів. Лідируючі бренди українського contemporary art, які завойовували місце під сонцем в кінці 1980-х і в 90-і роки. Одесити – Ігор Гусєв, Володимир Кожухарь, Сергій Зарва, Василь і Степан Рябченки. Зірки сучасного мистецтва, які продовжують воювати за його право на існування в нашому благословенному місті. Олександр Ройтбурд як “блукаюча зірка” – між Києвом і Одесою –  один з лідерів сучасного мистецтва України. Всі вони – люди Сили, але, на жаль, для переважної більшості одеських обивателів ще незрозуміло, хто вони, Джедаї зі світлого боку, або Ситхи – з темного. На щастя, це до цих пір неясно самим воїнам. Може бути тому їх мистецтво залишається живим і актуальним.

Михайло Рашковецький

В зоряних війнах абсолютно для всіх сторін, що беруть участь, найвищою метою є СВІТ. (Світ кращий, ніж довоєнний).  Світ, де з хаосу аукціонних лейблів  виникає гармонія  сили. Де  на розтоптаних прапорах естетики безіменні художники знаходять імена. У цьому хеппі-енді, на жаль, немає переможців. Їх воля не виконана. Їх агресія це швидше зрушення від об’єкту до процесу, а їх слава  найменші втрати з кожного  боку. Великий художник  не   уподібнюється тварині, що конкурує  за їжу і територію. Його війна, заснована на “потребі в любові”  стає на захист священного об’єкту ім’я якому МИСТЕЦТВО.  Його хліб  це наші видовища. Його світ це  ІЛЮЗІЯ, а вона в кожного своя…

 Ігор Гусєв 3 вересня 2010 рік