10 років NT-Art Gallery

23.12.2017 - 31.01.2018

Галерея сучасного мистецтва NT-Art ось уже 10 років як існує в культурному просторі Одеси.
З моменту заснування NT-Art Gallery бере активну участь у розвитку та просуванні сучасного українського мистецтва в Одесі, Києві та інших містах України, а також популяризує український живопис за кордоном. Крім того, NT-Art Gallery займається вивченням українського живопису періоду 60-80-х років минулого століття: виставка представить таких класиків українського живопису, як Людмила Ястреб, Юрій Єгоров, Валентин Хрущ і інших яскравих постатей південноросійської школи. Експозиція також включає роботу Євгена Рахманіна, який «заразив» Анатолія Димчука – засновника галереї – любов’ю до одеської живопису, одеських нонконформістів, Анатолія Шопіна та сучасних художників Ігоря Гусєва, Костянтина Скопцова, Bondero і багатьох інших, що раніше виставлялися в галереї.
NT-Art Gallery відкрила свої двері 20 грудня 2007 року. За минуле десятиліття галерея організувала численні виставки українських і зарубіжних художників, літературні читання, ініціювала освітні проекти, опублікувала кілька десятків каталогів і книг. Галерея активно співпрацює з іншими регіональними та національними партнерами, культурними центрами та консульствами.
В основі галереї колекція Анатолія Димчука, яка налічує понад три тисячі експонатів – живопису, графіки, скульптури, об’єктів. Для колекції характерні широкий масштаб, панорамності презентації регіональних шкіл (представлені всі художні центри національного значення: Київ, Закарпаття, Крим, Львів, Харків) і самих різних напрямків українського мистецтва минулого і початку нинішнього століття. Безумовним центром колекції є унікальне зібрання робіт одеських нонконформістів і найбільш повне зібрання робіт видатного українського художника Юрія Єгорова. Найважливішими досягненнями галереї протягом цього десятиліття є систематизація, вивчення та просування творчості одеських шестидесятників. Цьому були присвячені групові та персональні виставки, видання каталогів, ряд публікацій, а також внутрішня робота по систематизації, реставрації та атрибутирование робіт, що знаходяться в колекції. Поряд з цим галерея виступала майданчиком для проведення фотовиставок, брала проекти одеських, київських, львівських та інших сучасних художників. Реалізуючи принцип мультидисциплінарного, NT-Art Gallery завжди відкрита до експериментів і проектам, що поєднує різні дисципліни – візуальне мистецтво, поезія, мода, музика.
В умовах централізації художніх процесів і досить мінливого інституційного ландшафту Одеси, NT-Art Gallery як і раніше грає найважливішу роль і є однією з небагатьох художніх інституцій з активною і безперервної виставкової програмою. У планах галереї  залишається активна співпраця з українськими художниками та інституціями, реалізація виставкових проектів, продовження видавничої діяльності.
(050) 492 35 50
Вхід вільний