Ігор Гусєв
Платформи вічності
NT-Art Gallery представляє персональну виставку провідного художника галереї Ігоря Гусєва «Платформи вічності». На виставці будуть представлені живопис та інсталяції, створені спеціально для нового проекту.
Якщо в минулому проекті «Симулятор снежности» Гусєв активно експериментував з матеріалом (серія робіт «12 хвилин, вкрадених у людства» виконана на алюмінієвих листах), то в «Платформа вічності» він задіє єдиний мальовничий прийом, що трансформує реалістичне зображення в абстрактне, повне швидкості і напруги поле. Як говорить сам художник: «Це момент вилучення інформації з паралельного світу в наш». Сюжети і назви як завжди іронічні і викликають у глядача симпатію.
Вперше проект демонструвався в київській Dymchuk Gallery і отримав позитивні оцінки експертів аукціонного дому Sotheby’s.
Ігор Гусєв в серії «Платформи Вічності» зміг візуально виявити момент формування Символу, доступного сприйняттю, перекладу галюцинації на мову естетики, повідомлення зі світу іншого в форму культурного висловлювання. У його роботах ми виявляємо щось несподіване: фрактура, розрив, удар божественного грому, вибиває свідомість з естетичних кайданів. Ми бачимо мить скидання шахових фігур з дошки, мить зіткнення з горизонтом чорної діри …
«У серії “Платформи Вічності” Ігор Гусєв зміг візуально виявити момент формування Символу, доступного сприйняттю, перекладу галюцинації на мову естетики, повідомлення зі потойбічного світу у форму культурного висловлювання. У його роботах ми виявляємо щось несподіване: фрактура, розрив, удар божественного грому, що вибиває свідомість з естетичних кайданів. Ми бачимо мить скидання шахових фігур з дошки, мить зіткнення з горизонтом чорної діри …»
Сергій Ануфрієв
«У роботах цієї серії відразу звертаєш увагу на предметний аромат ретро. Радіоточка. Мороженщіце за старовинною будкою – каталкою з білим тентом. Щось таке з мого дитинства 60-х. Можна припустити, що це відгомін дитячих спогадів автора, але він народився тільки в 1970 -му. І тут, раптом, виникають парадоксальні анахронізми. Картина з двома чоловічими постатями під радіоточкою називається «Петро, де айфон ?»
«Руйнуй, щоб жити? » – назва однієї з інсталяцій проекту. Можливо, платформа вічності будується з деструкції непереборних стін між епохами? З граничного оголення того факту, що абсолютно необхідний нам речовий світ, який маркує календарний час, лише антураж, реквізит без невидимих ?, але не розірваних каналів зв’язку між «просто людьми». А як інакше ми могли б ловити кайф від єгипетських розписів, переживати за героїв Софокла, розуміти, що дійсно який негаразд трапився у датському королівстві?»
Михайло Рашковецький
Біографічна довідка:
Ігор Гусєв – український художник, поет, автор перформансів, фільмів, об’єктів та інсталяцій, учасник і організатор безлічі мистецьких акцій, лідер руху Арт- рейдерів, засновник андерграундної галереї «Норма». Народився в 1970 році в Одесі, Україна. Закінчив Одеське художнє училище ім. М. Грекова. Постійний учасник великих виставкових проектів, таких як «Рестарт», «Космічна Одіссея», «Незалежні», «20 років присутності», спецпроекту Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 «Подвійна гра». Твори художника були представлені на аукціонах Sotheby’s, Phillips De Pury та інших.