ЛЕСЬ ПОДЕРВ`ЯНСЬКИЙ. “ШЛЯХ ВОЇНА”, СПІЛЬНО З DYMCHUK GALLERY

11.07.2013 - 28.07.2013

ЛЕСЬ ПОДЕРВ`ЯНСЬКИЙ.

ШЛЯХ ВОЇНА, СПІЛЬНО З DYMCHUK GALLERY

Широкому загалу Лесь Подерв’янський чудово відомий як автор п’єс «Гамлєт, або феномен датського кацапізму», «Васіліса Єгоровна та мужичкі», «Павлік Морозов» та багато інших. До речі, засновники Dymchuk Gallery вже співпрацювали з Лесем Подерв’янським та сприяли появі на сцені вистави «Павлік Морозов». У 1976 р. Подерв’янський закінчив Київський державний художній інститут (тепер Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), живописний факультет, монументальне відділення. З 1976р. бере участь у виставках. Роботи зберігаються в колекціях багатьох музеїв та галерей, серед яких, Національний художній музей України, Музей Російського мистецтва, Музей мистецтв Воронежу, Glasnost Gallery (Нюрнберг), Domino Gallery (Гетеборг) та в приватних збірках в США, Польщі, Канаді, Ізраїлі, Україні, Росії та інш.

На виставці буде представлена серія робіт, над якими художник працював протягом останнього року. Всі роботи присвячені японському самураю XIV-XVст. Міямото Мусасі, а точніше його трактату «Книга п’яти кілець». Непереможний воїн, винахідник фехтувальної школи «Ніто» та художник, Мусасі у віці 60 років написав трактат про мистецтво стратегії – «Книгу п’яти кілець». Слід зазначити, що в книзі окрім власне прийомів фехтування викладено теоретичні міркування взірцевого самурая з приводу стратегії та моральних засад воїна. Мабуть, саме тому цей трактат і досі користується особливою популярністю й шаною не тільки серед тих, хто вивчає бойові мистецтва, а й серед бізнесменів та політиків.

Розмірковуючи над викладеними в книзі тезами, Лесь Подерв’янський створив своєрідну ілюстрацію до кожної з п’яти книг, з яких складається трактат: Книга Землі, Книга Води, Книга Вогню, Книга Вітру і Книга Порожнечі.