IV. ДОСВІД ВЗАЄМОДІЇ

01.08.2013 - 27.08.2013

 

IV. ДОСВІД ВЗАЄМОДІЇ

Антон Логов, Володимир Сай, Марина Талютто, Альбіна Ялоза

З 1-27 серпня 2013 року

1 серпня о 18:00 в галереї NT-Art відкривається групова виставка «IV. Досвід взаємодії ». На виставці будуть представлені роботи чотирьох молодих українських художників: Антона Логова, Володимира Сая, Марини Талютто, Альбіни Ялози. Ці художники вже не раз «зустрічалися» на різних групових виставках, однак «IV. Досвід взаємодії »стала першою спробою чотирьох авторів об’єднатися в групу (нехай і досить спонтанно і ситуативно) та співвіднести між собою власні роботи, обравши при цьому досить широку тему Мікро/Макро. Власне, й тему, в даному випадку, темою назвати складно, скоріше, це загальний підхід у виборі техніки, прийому, який використовували всі четверо. В іншому – кожен художник залишився в рамках своєї «теми».

В якомусь сенсі ситуація, що склалася нагадує відому історію з люблінською групою “IRWIN” і московськими художниками Олександром Бренером, Юрієм Лейдерманом, Вадимом Фішкиним, які створили ряд спільних проектів на початку дев’яностих. Аналізуючи це явище, Віктор Мізіано припустив, що воно було можливим тільки завдяки такому типу соціальних зв’язків, як дружба.

Цілком очевидно, що Ялоза, Логова, Сая і Талютто також об’єднує, скоріше, не творча або ідеологічна позиція, а саме людські відносини, зустрічі та обговорення робіт, уже зроблених, і тих, до яких художники лише підступаються. З таких ось зустрічей і виросло бажання зробити спільну виставку і спробувати вступити в діалог не стільки за допомогою слів, скільки за допомогою робіт, як і личить художникам.

Не випадково для цього групового дебюту було обрано галерею NT-Art в Одесі. Для Володимира Сая і Марини Талютто це перша виставка в Одесі, харків’янку Альбіну Ялоза навпаки тут знають дуже добре. Антон Логов реалізував себе в Києві, хоча художню освіту здобув в Одеському художньому училищі ім. Грекова.

Експериментальність, досвідчений характер і спрямованість на вироблення єдиного підходу прекрасно простежується в роботах виставки. Глядач не знайде тут традиційного «полотно, олія», замість цього – роботи, виконані на плівці і папері, інсталяції та гра з відповідністю творів. Таким є перший досвід взаємодії між чотирма художниками, результати якого можна буде побачити в галереї NT-Art в серпні.